Fronty meblowe wpływają na charakter pomieszczenia oraz wygląd mebli w łazience, kuchni czy pokoju. Unikatowe, wyróżniające się dzięki intrygującym wzorom lub ciekawemu połączeniu kolorów sprawiają, że każde pomieszczenie nabiera indywidualnego wyglądu. Naszym klientom proponujemy wysokiej klasy fronty meblowe, jak również fronty kuchenne w wielu atrakcyjnych wzorach i barwach.

mdf1  akryl 
 lakier  drewno

 

Fronty MDF

Obecnie chyba najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w meblach kuchennych. Charakterystyka płyty MDF pozwala na uzyskiwanie różnych kształtów drzwiczek, przy zachowaniu bardzo dobrej odporności na wodę oraz czynniki mechaniczne. Do zalet frontów wykonanych na bazie płyty MDF możemy zaliczyć bogatą kolorystykę folii, zarówno w barwach jednolitych, jak i imitujących rysunek drewna. Takie fronty mogą być dodatkowo patynowane, dzięki czemu możemy uzyskać rustykalny charakter kuchni.

W naszych meblach proponujemy bogaty wybór wysokiej jakości frontów foliowanych firm: BRW, MEBLEX, RESTOL, FRONTRES

Przykładowe wzory frezowań i dekorów frontów MDF:

fmdf1
fmdf2
fmdf3
fmdf4
fmdf5
fmdf6
fmdf7
fmdf8
fmdf9
fmdf10
fmdf11
fmdf12
fmdf13
fmdf14
fmdf15

 

Fronty lakierowane

Ten typ frontów znajduje najszersze zastosowanie w kuchniach i łazienkach. Szczególnie popularne od kilku lat są systemy na wysoki połysk, polerowane ręcznie i maszynowo.
Fronty lakierowane wykonywane są na bazie płyty MDF o grubości 19mm. Elementy mogą być lakierowane zarówno z jednej, jak i z dwóch stron. Płyta MDF malowana jest podkładem kryjącym, a następnie 2 lub 3 warstwami lakieru w zależności od koloru. Odcień wybierany jest z palety kolorów ICA i RAL. Fronty lakierowane mogą być wykonane w macie, połysku lub brokacie.

lakier2  profile 
 ral

 ral

 

Fronty akrylowe

Jeszcze kilka lat temu nie wszyscy wiedzieli co to są fronty akrylowe High Gloss. Dzisiaj jest to znany i bardzo efektowny sposób na wykończenie szafek kuchennych, łazienkowych oraz zdobywa coraz większą popularność jako materiał z którego wykonuję się korpusy szaf, komód i innych mebli do salonu. Fronty wykonywane są na bazie płyt MDF(dwustronnie melaminowanych na biało) powlekanych jednostronnie folią akrylową o grubości 0,7 – 1 mm w zależności od koloru. Dzięki warstwie akrylowej powierzchnia frontu uzyskuje wysoki połysk. Fronty odporne są na działanie promieni UV.
Krawędzie oklejane są obrzeżami ABS lub PMMA. Oklejamy fronty obrzeżami jednolitymi (jednobarwne), stopniowanymi (imitują naklejoną taflę szkła na płytę) oraz każdym innym. Obecnie dostępnych jest 13 dekorów w tym dekory metaliczne. Oferowane fronty wykonywane są na maszynach CNC. Każdy front jest frezowany w koło co pozwala idealnie wykończyć krawędź przed oklejaniem. Skutkiem czego jest praktycznie nie widoczna spoina. Zewnętrzna strona frontów zabezpieczona jest folią którą należy usunąć zaraz po zamontowaniu.

 akryl1
 akryl2
 akryl3

 

Fronty drewniane

Wykonane ze szlachetnego materiału fronty drewniane odznaczają się szczególnie estetycznym wyglądem. Pięknie prezentują się zarówno w kuchniach, jak i pokojach urządzonych w stylu klasycznej elegancji. Wprowadzają do wnętrza wrażenie ciepła i przytulności.
Proponujemy wiele interesujących wariantów estetycznych, które różnią się wybarwieniem oraz usłojeniem. Łatwość obróbki naturalnego materiału pozwala na wykonanie w płytach stylowych wyżłobień zwiększających wartość estetyczną przedmiotów.

Oferowane fronty drewniane wykonywane są w dwóch wersjach:

  • Front drewniany ramowo-płycinowy wykonany w całości z drewna - wykorzystywany do mebli klasycznych. Rama z listwy (szerokość 65 mm, grubość 21 mm). Płycina wykonana z drewna klejonego lamelowo, usłojenie pionowe tradycyjne - frezowane. Drewno dębowe, brzozowe, olchowe. Może być barwione, patynowane bądź pokryte lakierami poliuretanowymi. Patynowanie ma istotny wpływ na końcowy odcień wybranego przez klienta koloru i jest procesem wykonywanym ręcznie, co nie sprzyja utrzymaniu idealnej powtarzalności.
  • Front z drewnianą ramą i fornirowaną płyciną stosowany do wykonywania mebli klasycznych. Front to ramowo - płycinowa rama drewniana o szerokości listw 65 mm i grubości 21 mm z tradycyjnym usłojeniu i frezowaną płyciną wykonaną z fornirowanej płyty MDF.

 

d1  d2  d3  d4 
 d5
 d6  d7  d8  d9
 d5

 

Fronty fornirowane

Fronty fornirowane dzięki swojemu wykonaniu są bardzo popularną alternatywą dla frontów drewnianych. Ich główną bazę stanowi płyta MDF lub wiórowa pokryta okleiną naturalną lub modyfikowaną. Powierzchnia każdego z frontów jest wykańczana w zależności od potrzeb Klienta. Sposoby wykończenia frontów fornirowanych to: wersja surowa, lakierowana w macie lub wysokim połysku oraz wersja olejowana.
Fronty fornirowane cechują się nowoczesnym wzornictwem i szlachetnym materiałem. Są przykładem połączenia tradycyjnego materiału ze współczesnym designer.

fornir1
 
fornir2 

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JSNISStripDisplay has a deprecated constructor in /home/meblof/domains/meblo-faktor.pl/public_html/plugins/jsnimageshow/themestrip/classes/jsn_is_stripdisplay.php on line 18

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ThemeStrip has a deprecated constructor in /home/meblof/domains/meblo-faktor.pl/public_html/plugins/jsnimageshow/themestrip/models/themestrip.php on line 17